بازرگانی بادام ماهان
خانه / بادام ایرانی / قیمت بادام شاهرودی عمده ایرانی

قیمت بادام شاهرودی عمده ایرانی

قیمت بادام شاهرودی که از انواع بادام درختی ایرانی به شمار می رود در بازار چگونه است؟

قیمت بادام شاهرودی ایرانی ای که در نقاط مختلف کشور کشت می گردد، چندان تفاوتی با هم ندارند اما بین انواع مختلف بادام درختی از بادام سنگی گرفته تا بادام محب اختلاف قیمت کاملا مشهود است.

آیا مغز بادام شاهرودی خام توان حضور در بازار بین المللی را دارد؟

بادام شاهرودی از نظر شکل ظاهری شبیه به بادام سفید است و پوستی روشن دارد، اما پوست بادام شاهرودی سختی بیشتری به نسبت سفید دارد. از این رو با قیمت پایین تری نیز خرید و فروش می گردد.

جالب است بدانید که معمولا بادام های با پوست سخت پس از شکست و جداسازی پوست به صورت مغز بادام درختی وارد بازار فروش بادام می گردد.

بادام شاهروی یکی از متنوع ترین  انواع بادام ایرانی درختی است که خود به تنهایی 21 رقم را شامل می شود.

ارقام بادام شاهرودی

  • بادام شاهرود 21
  • بادام شاهرودی 12
  • شاهرودی 15
  • شاهرودی 18
  • شاهرودی 17

بادام شاهرودی

اطلاعات دقیقی در رابطه با منشا اصلی بادام شاهرودی،که از انواع دیر گل و دیر رس بادام است در دست نمی باشد.  در کشور ما این محصول در استان های اصفهان، چهارمحال و … کشت می گردد.

قیمت بادام شاهرودی با پوست برای صادرات

هنگامی که بادام برداشت می شود همه ی انواع بادام درختی دارای دو نوع پوست هستند که یکی پوست تر بوده و سبز رنگ است و دیگری پوست سخت که به آن استخوانی نیز می گویند.

پوست سبز را باید تا تازه است از بادام جدا نمود. این کار توسط دستگاه پوست کن بادام به آسانی انجام می گیرد، پس از آن باید بادام را خشک نمود. حال پس از خشک شدن می توان بادام را به همان شکل انبار نمود و یا آن را به مرحله ی شکست فرستاد.

یکی از مزایای نگهداری بادام با پوست این است که مدت ماندگاری آن افزایش می یابد. قیمت بادام شاهرودی با پوست برای خریدار مناسب تر از قیمت مغز بادام درختی است اما باید به این نکته توجه کرد که معمولا نسبت مغز به پوست برای یک کیلو بادام یک سوم می باشد از این جهت بسیاری تمایل به خرید مغز بادام تمیز شده و بدون پوست دارند.

مغز بادام شاهرودی چنانچه با نحوه ی درستی سورت و بسته بندی شود می تواند مانند بسیاری از انواع بادام ایرانی وارد بازار های بین المللی شود.

منبع: بادام سرا

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محسن صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129724637
شماره فکس:03434333838
آدرس کانال: mahanalmonds@
پست الکترونیکی: mahanalmond@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بادام شاهرودی 12

بادام شاهرودی 12 قیمت خرید روز

بادام شاهرودی 12 تنها یکی از چندین نمونه بادام شاهرودی است که در کشورمان ایران …